Created with WebWave CMS

DANE ADRESOWE:

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "ATUT"

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 36

UL. KASZTANOWA 7/9

42- 216 CZĘSTOCHOWA

TEL. 607355015, 696043538

e-mail: uksatutczwa@poczta.onet.pl

BARDZO DOBRY START ZAWODNIKÓW CZĘSTOCHOWSKICH KLUBÓW W XXIV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH

W dniach 06-08.07.2018 r. w Częstochowie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
w Sportach Letnich w Dwuboju i Trójboju Nowoczesnym. W zawodach rywalizowali reprezentanci 7 województw. Klasyfikację wojewódzką wygrało województwo mazowieckie, drugie miejsce zajęło województwo łódzkie, trzecie miejsce zajęło województwo śląskie. Klasyfikację klubowa wygrał UKS „G- 8 BIELANY” Warszawa, przed UKS „ATUT” Częstochowa i UKS „PIĄTKA ” Konstantynów Łódzki. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: U- 17 i U- 15.

Wśród dziewcząt kategorii U- 17 wygrała Paulina Myrda zawodniczka UKS 48 Częstochowa, drugie miejsce zajęła Ewa Pydyszewska UKS PIATKA Konstantynów Łódzki, a trzecia była Ławrynowicz Zuzanna DWÓJKA Tczew. W rywalizacji chłopców tej samej kategorii wiekowej zwyciężył Michalczyk Bartosz G-8 BIELANY Warszawa, przed Wiśniewskim Adrianem ZKS Drzonków i Piotrem Ziółkiem DWÓJKA Tczew.

W kategorii U- 15 wśród dziewcząt wygrała Karbownik Małgorzata JEDYNKA Łódź, przed Cati Lidią ŚUKS POLNA Warszawa i IGA Kromołowską Igą ATUT Częstochowa. Rywalizację chłopców wygrał Kajetan Wąsowicz ATUT Częstochowa, przed Jabłońskim Michałem MKP Myślibórz i Walkowiakiem Kornelem DWÓJKA Tczew. Podczas XXIV OOM toczyła się również rywalizacja sztafet. Wśród sztafet dwuboju nowoczesnego najlepsza okazała się sztafeta :

1 ŁÓDZKIE 1 RUCINSKA Inga / KARBOWNIK Małgorzata

2 MAZOWIECKIE 2 LOTOWSKA Maja / JANUS Daria

3 MAZOWIECKIE 1 CATI Lidia / KOROBLEWSKA Klara

1 ŚLĄSKIE 1 MARCINIAK Adam / WĄSOWICZ Kajetan

2 ZACHODNIOPOMORSKIE 1 JABŁOŃSKI Michał / BORYS Antoni

3 MAZOWIECKIE 1 DUDZIŃSKI Tomasz / DUDKIEWICZ Jan

Wśród sztafet trójboju nowoczesnego mix :

1 ŁÓDZKIE 1 PYDYSZEWSKA Ewa / CYBULSKI Cyprian

2 POMORSKIE 1 ŁAWRYNOWICZ Zuzanna / ZIÓŁEK Piotr

3 MAZOWIECKIE 1 KOZACZUK Klara / MICHALCZYK Bartosz

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze, zawodnicy walczyli fair play. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym .

LINK DO WYNIKÓW:

LINK DO ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/9nKYhhSS7rmhZ7Dp9