42- 216 CZĘSTOCHOWA

TEL. 607355015, 696043538

e-mail: uksatutczwa@poczta.onet.pl

Faworyci nie zawiedli podczas OOM w dwuboju i trójboju nowoczesnym

Za nami starty indywidualne dwuboistów i trójboistów w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Na podium znaleźli się czołowi zawodnicy klasyfikacji sezonu 2018/2019 HUMMEL CUP.

Trójbój nowoczesny

Bezkonkurencyjna w rywalizacji dziewcząt w kategorii U17 okazała się Paulina Myrda (UKS 48 Częstochowa), która zwyciężyła w pierwszym etapie zmagań-strzelaniu. Za tą konkurencję zdobyła 295 punktów (445 punktów tarczowych). Dzięki świetnemu występowi podczas konkurencji pływackiej (2:19,98) oraz mocnemu biegowi na dystansie 2 kilometrów, pewnie triumfowała w całych zawodach. Druga na mecie zameldowała się najszybsza na trasie biegu, zawodniczka ZKS Drzonków Nela Szczur. Odnotowała znaczący awans z zajmowanej po dwóch konkurencjach pozycji 2. Brązową medalistką została trójboistka UKs „Dwójki ” Tczew, Zofia Ciesielska.Najmocniejszy w walce o medale wśród chłopców okazał się reprezentant RTP Victorii Radom Maciej Klimek. Wysoko sklasyfikowany we wszystkich trzech konkurencjach (2 miejsce w strzelaniu, 3 miejsce w pływaniu i 4 miejsce w biegu) odniósł pewne zwycięstwo nad drugim na mecie zawodnikiem MKP Myślibórz, Michałem Jabłońskim. Podium uzupełnił trójboista UKS „Dwójki” Tczew Piotr Ziółek.

Dwubój nowoczesny

Ostateczne zwycięstwo przypieczętowała najmocniejsza w całym sezonie dwuboistka MKP Myślibórz Zuzanna Szondelmajer. Sukces w klasyfikacji generalnej OOM jest zasługą głównie bardzo mocnej w jej wykonaniu konkurencji biegowej. Szondelmajer w wyścigu na dystansie 1 kilometra uzyskała świetny czas, 3:23,67. Srebro w zmaganiach dwuboistek zdobyła Małgorzata Karbownik z MKS „Jedynki ” Łódź. Na najniższym stopniu podium stanęła Hanna Bigdowska (UKS Atut Częstochowa).

Zwycięską sztafetą trójboistów okazała się reprezentacja województwa śląskiego w składzie Paulina Myrda i Kajetan Wąsowicz. Bardzo mocni w konkurencji pływackiej i na trasie biegu, pewnie zwyciężyli nad drugimi na mecie zawodnikami województwa lubuskiego, Nelą Szczur i Dominikiem Bujko. Brązowy medal wywalczyli reprezentujący Zachodniopomorskie Julia Zdrzenicka i Michał Jabłoński.

Wśród sztafet dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna reprezentantek woj. łódzkiego w składzie Małgorzata Karbownik i Maja Marcinkowska. Dziewczęta uzyskały najlepszy czas na pływalni i drugi rezultat w konkurencji biegowej. Srebrny medal zdobyła pierwsza sztafeta woj. śląskiego, brąz i trzecie miejsce na podium wywalczyły dziewczęta z drugiej drużyny tego samego województwa Maja Raźniak i Paulina Stachura.

Zdobywcami złotego medalu w zmaganiach sztafet chłopców okazali się zawodnicy reprezentujący woj. łódzkie w składzie Szymon Stanisławski i Kacper Płoszka. Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni zarówno na pływalni jak i podczas wyścigu na trasie biegu. Drugim najwyżej sklasyfikowanym zespołem została sztafeta woj. mazowieckiego Maciej Baran i Wiktor Milkowski. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy pierwszej sztafety woj. śląskiego Radosław Porada i Bartosz Szulc.