42- 216 CZĘSTOCHOWA

TEL. 607355015, 696043538

e-mail: uksatutczwa@poczta.onet.pl

PUCHAR POLSKI #5 HUMMEL CUP- FAWORYCI NA PODIUM IMPREZY

18-19.05.2019 Pasym gościł najlepszych zawodników 3-boju i 2-boju nowoczesnego, którzy rywalizowali w ramach 5 edycji Pucharu Polski HUMMEL CUP. Faworyci imprezy zachwycili formą dostarczając wielu emocjonujących momentów. Oto jak przebiegała rywalizacja w  kategorii:

2-bój nowoczesny kategoria U15

Pływackie zmagania dziewcząt rozpoczynające walkę o podium zdominowała zawodniczka MKS Jedynki Łódź Małgorzata Karbownik. Dystans 100 metrów stylem dowolnym pokonała uzyskując świetny czas 1:00,93. Druga na mecie wyścigu zameldowała się Aniela Staroń UKS Żoliborz Warszawa (1:02,46), finiszując przed zawodniczką GKS Orki Grudziądz Walerią Bubnowicz (1:03,00).Konkurencja biegowa przyniosła jednak zaskakujące rozstrzygnięcia. Najszybszą na trasie biegu dwuboistką a zarazem zwyciężczynią klasyfikacji generalnej zawodów został po raz kolejny Zuzanna Szondelmajer (MKP Myślibórz). Drugie miejsce na podium zajęła Maja Marcinkowska z MKS Jedynka Łódź (3:30, 57- 3 miejsce w konkurencji biegowej). Grono medalistek uzupełniła Hanna Bigdowska, zawodniczka UKS Atut Częstochowa (3:30,37- 2 miejsce konkurencji biegowej).

W rywalizacji dwuboistów triumfował fenomenalny podczas konkurencji pływackiej Kacper Płoszka, zawodnik MKS Jedynka Łódź, który uzyskał czas 0:55,49. Miejsce drugie i trzecie w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym zajęci jego klubowi koledzy- Artur Arent (0;59,46) i Krzysztof Pogoda (0:59,92).Bardzo dobrze podczas zmagań w decydującym wyścigu na trasie biegu przełajowego zaprezentował się zwycięzca tej konkurencji zawodnik UKS Atut Częstochowa Bartosz Szulc. Czas przez niego uzyskany był o niespełna 0,5 sekundy lepszy od rezultatu drugiego na mecie biegu Radosława Porady (UKS Atut Częstochowa). Trzecim najszybszym biegaczem okazał się reprezentant ZKS Drzonków, Kajetan Gontowiuk.Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej zawodów zwycięstwo odniósł Kacper Płoszka (8 miejsce w biegu – 3:27,33), który stracił przewagi wypracowanej podczas pływania, Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Radosław Porada a na najniższym stopniu podium stanął Artur Arent.